Główna » Aktualności

Europejska Nagroda Sektora Publicznego dla projektu: Gdyński sektor obywatelski

Autor: admin dnia 9 listopada 2009 Brak komentarzy

Publikujemy wiadomość otrzymaną z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, jako że w jakiejś mierze czujemy się uczestnikami tego projektu.

Z wielką satysfakcją informujemy Państwa, że  Europejski Instytut Administracji Publicznej ogłosił w holenderskim Maastricht  wyniki konkursu odbywającego się pod patronatem Komisji Europejskiej o  Europejską Nagrodę Sektora Publicznego. Jest to europejski „Oscar” dla sektora publicznego, najwyższej rangi laur na kontynencie. Na konkurs wpłynęło łącznie 300 aplikacji z 29 krajów europejskich. Spośród nich wybrano dwadzieścia najlepszych inicjatyw, po pięć w każdej z czterech kategorii. Jako jedyny spośród ponad 30 zgłoszonych projektów z Polski, został przez organizatorów nominowany do  tej nagrody  projekt „Gdyński sektor obywatelski”.

Z sukcesem! Nasze miasto znalazło się bowiem w ścisłym gronie laureatów, wśród wyróżnionych, w kategorii „Zaangażowanie obywateli” .

W opinii jury Gdynia  stworzyła program wychodzący poza ramy tradycyjnej demokracji przedstawicielskiej i zbudowała zrównoważone partnerstwo z lokalnymi organizacjami pozarządowymi; angażuje lokalne organizacje pozarządowe w konsultowanie i współtworzenie lokalnych programów i przedsięwzięć, a także w realizację zadań publicznych; a Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, jako komórka Urzędu Miasta Gdyni odpowiedzialna za koordynację współpracy z organizacjami pozarządowymi, jest jednostką bardzo innowacyjną.

Przypomnijmy, że program „Gdyński sektor obywatelski” dotyczy współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

Obejmuje ona trzy zasadnicze dziedziny: konsultowanie i współtworzenie lokalnych programów i przedsięwzięć, bezpośrednią realizację zadań publicznych oraz udział w pracach stałych, wspólnych zespołów złożonych z przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządu.

Organizacje pozarządowe mogą uzyskać pomoc merytoryczną i wsparcie w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Jego pracownicy prowadzą m.in. warsztaty dla członków tych organizacji, organizują spotkania sektora pozarządowego oraz kampanie informacyjne w tym kampanię 1% „Mały procent wielka sprawa”.

Tagi: ,

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 STOWARZYSZENIE RAZEM, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress