Główna » Blog prezesa

W poszukiwaniu autorytetu

Autor: admin dnia 24 marca 2010 Brak komentarzy

Nie żebym miał z tym problem, ale w dzisiejszych czasach o autorytet trudno. Tym bardziej trzeba szanować te, które mamy. Czasami taki autorytet ma urzędowe wsparcie, jak np. Prezydent. Czy się go lubi czy nie, złego słowa powiedzieć nie można, bo to przestępstwo. Może to się jakoś średnio ma do wolności słowa (o której  więcej za chwilę) i do wolności sumienia, ale skoro większość społeczeństwa tak wybrała, to wybór ten szanować należy. Przeczytałem dzisiaj, że były poseł Ryszard Nowak znów złożył doniesienie do prokuratury przeciwko poznańskiemu zespołowi „52 Dębiec”. Pana Nowaka zupełnie nie kojarzę, chociaż przypomina mi się jego poprzednie doniesienie na Nergala, który podczas swojego koncertu podarł Biblię. Zauważyłem to zdarzenie raczej dlatego, że miało miejsce w zaprzyjaźnionym klubie Ucho, chociaż jako katolik raczej powinienem zauważyć i poczuć się dotknięty tym, że ktoś niszczy Biblę. Gościa, który złożył zawiadomienie do prokuratury, zaszeregowałem do grona tych co to wcześniej jednej artystce z Gdańska zarzucili obrazę uczuć religijnych poprzez jej dzieło – genitalia na krzyżu. Grona osób dość konserwatywnych z którymi nie sympatyzuję.  Ale do rzeczy. Zespół „52 Dębiec” śpiewa o policjantach. Słowa „policyjne śmiecie” są chyba najbardziej łagodnym określeniem spośród wielu wyzwisk i wulgaryzmów, którymi się posługują w swoich tekstach. No i zastanawiam się czym ta Policja sobie zasłużyła na takie traktowanie. Rozumiem ZOMO, był czas, były podziały, były wyzwiska. Ale Policja? Owszem też się czasami wkurzę jak mnie na radar złapią, ale hallo, to nie oni są źli, że mnie złapali, tylko ja bo złamałem przepisy. Zastanawiam się kto i dlaczego może tak źle mówić, śpiewać o Policji. Zapewne ktoś, kto ma z nią na pieńku. Zbyt wiele takich grup społecznych nie ma, z żadną z nich się nie utożsamiam. Zastanawiam się dla kogo ten zespół śpiewa, kim są jego fani. Może dla jakiś kibiców. Ale zespół z Poznania, a tam kibice Lecha – pełna kultura. Jeśli są jacyś fani, jakieś osoby, którym podobają się teksty tego zespołu, to pora zacząć się bać, o naszą przyszłość. Dziwne. I dziwne, że nikt wcześniej nie zareagował. No tak mamy wolność słowa. Można mówić co się chce, można pisać co się chce. Najlepiej w Internecie, anonimowo. Jan Paweł II (autorytet, który nie potrzebował urzędowego wsparcia) mówił o wolności i o nierozłącznie z nią związaną odpowiedzialnością. Dobrze, ze po latach zachłystywania się odzyskana wolnością, zaczynamy dbać o jej jakość. Dobrze, że jest taki Ryszard Nowak, który porusza czasem nasze sumienie do aktywności, a czasami je zastępuje. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy mają poglądy, i są gotowi za nie walczyć. Szacun, Panie Nowak.

Paweł Kukiz, też w wulgarny sposób śpiewał, że nienawidzi polityków. Nikt nie  złożył doniesienia. Widocznie wszyscy się z nim zgadzają?

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 STOWARZYSZENIE RAZEM, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress